درج آگهی رایگان www.irboy.com

MDB View جایگزین مناسب برای Microsoft Access ( در حالت خاص )

جمعه 13 آبان 1384 08:11 ق.ظ

نویسنده : مهدی
ارسال شده در:

این بار نرم افزاری را معرفی خواهم كرد كه در برخی از موارد میتواند بسیار مفید باشد و البته در این حالت خاص به عنوان جایگزین مناسبی برای نرم افزار MS Access محسوب شود ( تنها در حالت خاصی كه در ادامه عرض میكنم ).
آیا تا به حال برایتان پیش آمده است كه به صورت كاملا ناگهانی و فوری نیاز داشته باشید كه یك بانك اطلاعاتی Access را كه همان طور كه میدانید دارای پسوند MDB میباشد ، مشاهده نموده و یك سری اطلاعات خاص را از آن بیرون بكشید ؟
اگر در این حالت برنامه MS Access بر روی سیستم شما نصب نباشد و شما هم فرصت كافی برای نصب آن را نداشته باشید ، چه خواهید كرد ؟
نرم افزاری كه هم اكنون معرفی میكنم كارش این است كه به وسیله آن میتوانید در سیستمی كه برنامه MS Access بر روی آن نصب نشده است ، به سادگی محتویات یك فایل MDB را مشاهده كرده و اطلاعات آن را استخراج نمایید. نام این برنامه مفید MDB View میباشد و حجم آن تنها 440 كیلوبایت میباشد.
با كمك این نرم افزار بسیار كم حجم و ساده میتوانید فایلهای MDB را باز نموده و به سادگی اطلاعات آنها را در یك فایل HTML و یا CSV ذخیره نمایید و یا اگر به قسمت خاصی از یك ردیف نیاز دارید آن را در clipboard ویندوز كپی نموده و سپس توسط یك ادیتور متنی آن را مشاهده و ذخیره نمایید.
توجه داشته باشید كه این برنامه ساده به هیچ وجه نمیتواند به عنوان جایگزین كامل برای MS Access محسوب شود ، بلكه تنها در حالات اضطراری و در ادارات و در سیستمهایی كه به برنامه MS Access به هر دلیلی دسترسی ندارند ، میتواند بسیار مفید باشد .
در آینده یك نرم افزار جایگزین برای MS Access هم معرفی خواهم كرد كه بتواند تقریبا جایگزینی كامل برای MS Access محسوب شود.
تصویری از محیط برنامه

دانلود کنید MDB View را با حجم 440 کیلوبایت
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -