درج آگهی رایگان www.irboy.com

7-Zip File Manager جایگزینی مناسب برای نرم افزارهای مدیریت فایلهای فشرده

پنجشنبه 12 آبان 1384 10:11 ق.ظ

نویسنده : مهدی
ارسال شده در:
این بار برنامه ای را به شما معرفی خواهم كرد كه میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای نرم افزارهای مدیریت فایلهای فشرده باشد. شاید در فكر بسیاری از شما دوستان عزیز این سوال پیش بیاید كه در ویندوز XP قابلیت مدیریت فایلهای Zip وجود دارد ، اما همان طور كه میدانید این قابلیت در ویندوز XP تنها در برای فایلهایی با پسوند Zip مفید میباشد. معمولا اكثر كاربران برای اینكه بتوانند به سایر پسوندها نیز دسترسی داشته باشند ، مجبور خواهند شد كه از نرم افزارهای مخصوص موجود كه پسوندهای خاص را پشتیبانی میكنند استفاده نمایند.
برای مثال اكثر كاربران برای اینكه بتوانند به فایل های فشرده با پسوند Rar دسترسی داشته باشند ، معمولا از نرم افزار معروف WinRAR استفاده میكنند و یا نرم افزارهای مشابه مانند Power Archiver و WinZIP و ...
نرم افزاری كه بنده میخواهم آن را به شما معرفی نمایم ، نرم افزاری كم حجم میباشد كه علاوه بر اینكه به شما اجازه دسترسی به فایلهای فشرده و در آوردن آنها از حالت فشرده را میدهد ، قابلیت ساخت فایلهای فشرده با پسوند 7-Zip را نیز دارا میباشد. نام این نرم افزار بسیار مفید و كم حجم 7-Zip File Manager میباشد. حجم این نرم افزار بسیار مفید تنها 1.03 مگابایت میباشد و ویژگی اصلی آن سرعت بسیار بالا در انجام عملیات و سادگی مدیریت نرم افزار و حجم بسیار كم آن میباشد.
ایجاد فایلهای فشرده ، خارج نمودن از حالت فشرده ، نمایش اطلاعات كلی از فایل های درون لیست برنامه ، بررسی صحت عملكرد فایلهای فشرده ، انتقال مستقیم فایلها در محیط برنامه ، كپی فایلها در محیط برنامه ، حذف مستقیم فایل در محیط برنامه و ... از ویژگیهای اصلی این برنامه بسیار مفید میباشد.
با كمك این نرم افزار مفید میتوانید به سادگی فایلهای فشرده ای با پسوند زیر را مدیریت نمایید :
001 , 7z , arj , bz2 , cab , cpio , deb , gz , lzh , rar , rpm , tar , z , zip
همان طور كه به روشنی دیده میشود این برنامه بسیاری از فرمتهای عمومی را كه اكثر كاربران با آن مواجه هستند را پشتیبانی میكند.
این نرم افزار از زبان فارسی نیز پشتیبانی میكند.
تصویری از محیط فارسی برنامه را میتوانید در این شكل مشاهده میكنید
دانلود کنید این برنامه رایگان و بسیار مفید را با حجم 1.3 مگابایت


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -