درج آگهی رایگان www.irboy.com

ویژگی‏هاى مرورگر Flock

دوشنبه 2 آبان 1384 02:10 ق.ظ

نویسنده : مهدی
ارسال شده در:

بهتر میدونم اصلا توضیحی ندم و عوضش توضیحات سایت آی تی ایران رو براتون کپی کنم :
گروه کوچکى از برنامه‏نویسان حرفه‏اى در ایالت کالیفرنیاى آمریکا روز جمعه مرورگر اینترنتى جدیدى را موسوم به Flock (به معناى دسته و جمعیت) عرضه کردند که جدیدترین فناوری‏هاى جهان مجازى مانند RSS، به اشتراک گذارى عکس، bookmark و وبلاگ نویسى به نحوى مناسب در آن گنجانده شده. پیش بینى می‏شود که Flock در صورت معرفى مطلوب و بازاریابى مناسب حتى بتواند فایرفاکس را هم از میدان به در کند.

ریاست گروه برنامه نویسى این مرورگر برعهده بارت دکرم بوده است. وى پیش از این به علت فعالیت‏هایش در حوزه محصولات کدباز و همکارى با بنیاد موزیلا از شهرت مناسبى برخوردار بوده است.

البته نسخه‏اى از Flock که هم اکنون براى بارگذارى عرضه شده، محصولى آزمایشى است که براى تکمیل آن زمان زیادى مورد نیاز است. هم اکنون تعدادى برنامه نویس حرفه‏اى در سراسر جهان در حال آزمایش این مرورگر هستند.

ویژگی‏هاى مرورگر Flock
و اما بد نیست در اینجا به ویژگی‏هاى جدید این مرورگر هم اشاره کنیم. مرورگر Flock داراى امکاناتى است که همگى آنها باتوجه به فناوری‏هاى جدید و پرطرفدار وب و با هدف جذب کاربران جامعه آنلاین در آن گنجانده شده‏اند، فناوری‏هایى که در آینده نسل جدید وب موسوم به web2.0 را شکل خواهند داد.

به عنوان مثال منوى متداول bookmark که در تمامى مرورگرها وجود دارد، کنار گذاشته شده و در عوض براى این کار از سرویس آنلاین del.icio.us بهره گرفته شده که به افراد امکان می‏دهد Bookmark هایشان را به صورت آنلاین ذخیره کرده و با دیگر کاربران اینترنت در سراسر جهان به اشتراک بگذارند.



 لینک دانلود نسخه ویندوز | حجم فایل : ۷.۳ مگابایت
 لینک دانلود نسخه مکینتاش | حجم فایل : ۹.۴ مگابایت
 لینک دانلود نسخه لینوکس | حجم فایل : ۷.۹ مگابایت




دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -